Da li je odlazak kod kozmetičara neophodan? Saveti i iskustva

Kockica Blog 2024-06-06

Da li je redovan odlazak kod kozmetičara neophodan za zdravu i lepu kožu? Istražite različita mišljenja i iskustva o profesionalnim tretmanima lica.

Da li je odlazak kod kozmetičara neophodan? Saveti i iskustva

Svi pokušavamo ne samo dostići što stariju dob, nego i sačuvati mladenacki izgled. Sjedinjujući modernu tehnologiju i dobro poznavanje kozmetičkih tretmana, možemo postići dobre rezultate i očuvati mladenački izgled. Vaša koza je jedinstvena - važna je za zaštitu organizma, za očuvanje tekućine u njemu i za metabolizam.

Multi lifting kao intenzivni tretman lica

U intenzivne tretmane lica ubraja se i multi lifting. Multi lifting je metoda elektrostimulacije mišića lica kojim se mišići zatežu i bore na licu su manje vidljive. Multi lifting program je obično od 10 tretmana i namenjen je svima. Ne zaboravite da pitate u svom kozmetičkom salonu da li nude ovaj tretman.

Da li je kozmetičar neophodan u mladim godinama?

Mnoge mlade žene se pitaju da li je u njihovim godinama potrebno ići na čišćenje lica u kozmetičkom salonu. Odgovor na ovo pitanje je vrlo individualan. Neke žene imaju sreću sa genetikom i njihova koza ne zahteva profesionalne tretmane, dok drugima redovne posete kozmetičaru mogu biti ključne za održavanje zdravog izgleda kože.

Kao što jedna osoba kaže: "Ja imam 29 godina i do sada nikada nisam išla kod kozmetičara. Nemojte misliti da sam nenegovana - naprotiv, sama se negujem i to vrlo dobro. Čistim lice redovno, stavljam maske, retko se šminkam, koristim anti-rid kreme. Nikada nisam imala problema sa kožom, nemam uopšte bore, genetika mi je takva."

Argumenti za i protiv profesionalnih tretmana

Za odlazak kod kozmetičara:

  • Profesionalno čišćenje koje se ne može postići kućnim tretmanima
  • Mogućnost rešavanja specifičnih problema kao što su mitiseri i prosirene pore
  • Stručna procena stanja kože i preporuka za kućnu negu
  • Relaksirajući efekat masaže lica
  • Korišćenje profesionalnih proizvoda i aparata

Protiv redovnih poseta kozmetičaru:

  • Rizik od loših iskustava sa nekvalitetnim kozmetičarima
  • Mogućnost iritacije i crvenila kod osetljive kože
  • Visoke cene kvalitetnih tretmana
  • Dovoljnost dobre kućne nege za neke tipove kože
  • Pitanja higijene i sterilizacije u pojedinim salonima

Kućna nega vs profesionalni tretmani

Mnoge žene uspešno neguju svoju kožu isključivo kućnim tretmanima. Kao što jedna osoba ističe: "Ja se snalazim sama i zaista mogu reći da sam zadovoljna postignutim. Koristim kvalitetne preparate koje mi je preporučio dermatolog. Imam kožu mnogo bolju od mojih vršnjakinja i jednostavno mi nije potreban kozmetičar."

Međutim, neke žene imaju specifične probleme sa kožom koje zahtevaju profesionalnu intervenciju. "Imam jako mnogo mitisera koje sama ne mogu da očistim. Kad mi lice nije očišćeno, stvaraju se akne. Idem jednom na dva meseca, mada mislim da bi trebalo i jednom mesečno, jer mi se baš očistilo lice kad sam išla redovno."

Kako izabrati dobrog kozmetičara?

Ako ste odlučili da posetite kozmetičara, ključno je izabrati kvalitetnog profesionalca. Evo nekoliko saveta:

  1. Tražite preporuke od prijateljica koje imaju sličan tip kože kao vi
  2. Proverite da li salon koristi sterilizovane instrumente
  3. Obratite pažnju na higijenu u salonu
  4. Proverite obrazovanje i sertifikate kozmetičara
  5. Počnite sa osnovnim tretmanom da vidite kako vaša koža reaguje

Česta pitanja o kozmetičkim tretmanima

Koliko često treba raditi piling?

Za normalnu i suvu kožu dovoljan je piling 1-2 puta nedeljno. Za masniju kožu sa prosirenim porama, može se raditi i do 2-3 puta nedeljno, ali sa blagim preparatima. "Ne koristim standardni piling sa granulama već piling puder u prahu koji je izuzetno nežan - upravo zbog toga mogu slobodno 2x nedeljno da ga koristim."

Da li je čišćenje lica bolno?

Osećaj pri čišćenju lica varira od osobe do osobe. Oni sa osetljivijom kožom mogu osetiti veći diskomfor. "Ciscenje boli, naravno, nemoguće je da ništa ne osetite, ali istrpi se. I depilacija boli, pa može i ovo."

Koliko koštaju kozmetički tretmani?

Cene variraju u zavisnosti od lokacije i kvaliteta salona. "U mom gradu je tretman 1000 dinara", dok neki navode: "Ovde u Minhenu dobar tretman košta oko 100 evra - malo previše za redovnu posetu."

Zaključak

Da li je odlazak kod kozmetičara neophodan? Odgovor zavisi od vašeg tipa kože, genetske predispozicije i ličnih preferencija. Neke žene mogu održavati zdrav izgled kože samo kućnim tretmanima, dok drugima profesionalni tretmani donose značajno poboljšanje.

Kao što jedna osoba kaže: "Sve je individualno i sve zavisi od samog lica, a genetika je veoma bitna u celoj priči." Ako odlučite da posetite kozmetičara, vodi

Komentari
Trenutno nema komentara za ovaj članak.